HDCP Scholarship Singles

2019 Registered Finalists

The following list represents those that have registered for the 2019 HDCP Scholarship Singles Tournament and the Tournament Director has processed your request.  Please allow a few days between registering and verifying that your name is on this list. Bowlers are listed in Alphabetical order.


Confirmed Registered Finalists

If your information is incorrect, do not re-enter your data on the form, please email the tournament director to make corrections/adjustments. jdaryman@bowlpa.com

Updated as of April 17 at 11:00 AM

First name Last name City Assigned Squad
Beimel Allison Kersey 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Thomas Angello Butler 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Cole Attinger Harrisburg 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Jayden Austin Canton 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Darren Baxter Beaver 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Damien Beaston Lewistown 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Aiden  Beimel Kersey 3- Sat - May 11 - 3:00 PM
Nolan Benjamin St. Marys 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Kelson Bennett Williamsport 3- Sat - May 11 - 3:00 PM
Ian Berggren Glassport 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Kenneth Biggs Canton 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Santos Bonilla Morrisville 1- Sat - May 11 - 9:00 AM
Connor Brown Troy 4- Sun - May 11 - 9:00 AM
Hunter  Bryner  Stoystown  5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Andrew Buchinski Pottsville 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Eric Buchinski Pottsville 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Melissa Busatto Dubois 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Ravyn Byers Mt.Hollysprings 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Adam Bynum Mechanicsburg 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Briana  Casselbury Stevensville 2- Sat - May 11 - 12:00 PM
Caitlin Chamberlain  Millerton  3- Sat - May 11 - 3:00 PM
Aryon Chase Lititz 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Masen Cline Jeannette 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Colin Cummings Sarver  3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Julia Cummings Sarver  3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Amber Curran Lehighton 4- Sun - May 11 - 9:00 AM
Brooklynn Dailey Linden 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Noah Davis Martinsburg 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Aleyana Debrest Philadelphia 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Mackenzie Durbin Ellwood City 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Kyle Elliott  West Chester   1- Sat - May 11 - 9:00 AM
Camden Felix New Oxford 3- Sat - May 11 - 3:00 PM
Sarah Fenicle Etters 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Joshua Friends Millerton 1- Sat - May 11 - 9:00 AM
Joe Fulmer East Stroudsburg 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Brooke Good Buena Vista 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Audrey Grainy Verona 6 - Sun - May 12 - 3:00 PM
Philip Hall Jr UNIONTOWN 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Sylvana Harr Schellsburg  2- Sat - May 11 - 12:00 PM
Bryce Hedgcock Nanticoke 4- Sun - May 11 - 9:00 AM
Rebecca Henry Youngsville 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Holly-Shea Hunt Manheim 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Kailynn Jones Red Lion  5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Creed Knepp Brockway 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Nevin Kratzer Franklin 6 - Sun - May 12 - 3:00 PM
Alexander Krawchuk Pine Grove 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Mason Kuestner East Greenville 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Kenzie Laky Lewistown 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Jarred LeFevre Mcveytown  2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Brody Lint Johnstown 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Kristin Lipkus Clarks Green 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Crystal Lynn Kittanning 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Bryce  Mahoney Lehighton 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Aaron Major Butler 6 - Sun - May 12 - 3:00 PM
Jeremiah Mann New Oxford 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Alexa Marshall West Newton 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Leah Mccandless Lower Burrell 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Ashley McCue Butler  6 - Sun - May 12 - 3:00 PM
Evyn Mckruit Butler 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Troy Mckruit Butler 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Peyton Miller Utica 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Pyper Miller Denver 6- Sun - May 12 - 3:00 PM
Mckenzie Morgan Freedom 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Olivia Morgan Canton 3- Sat - May 11 - 3:00 PM
Tanner Murray Akron 1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Tyler Naglich Etters 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Rylee Nicklas St. Marys 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Kerek Nokes York 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Dylan Ondek Carlisle 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Marissa Ostrander Canton 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Blaine Ostrom Philadelphia 3- Sat - May 11 - 3:00 PM
Paige Penawell Folsom 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Jacob Perry Dillsburg 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Mitchell Pierce Shelocta 2- Sat - May 11 - 12:00 PM
Jacob  Pomykata  Butler 1- Sat - May 11 - 9:00 AM
Sehdev Pressley Philadelphia 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Bryn Rea Oil City 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Peyton Reamer Greensburg 1- Sat - May 11 - 9:00 AM
Robert Repp III Thomasville 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Gavin Ross Williamsburg  5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Ethan Schmeltz Sutersville 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Tanner Schwenk  Reading  1 - Sat - May 11 - 9:00 AM
Dylan Sharp Oil City 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Samantha Shaw Bellefonte 5- Sun - May 12 - 12:00 PM
Hayliana Shumac New Enterprise 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Ethan Smith Scranton 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Josh Smith Hermitage 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Issaic Spencer Sarver 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Alexander Stackewicz Pocono Summit 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Allison Stackewicz Pocono Summit 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Kara Stover Lock Haven 2- Sat - May 11 - 12:00 PM
Jasmin Summers Lancaster 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Gregory Sumski Scranton 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Aiden Vansise Cochranton  3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Ariana Visneski Dallas 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Hunter Wagner Lewistown 3 - Sat - May 11 - 3:00 PM
Josh Walsh Youngsville  5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Emily Warrene Tarentym 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Jayden Watkins Kingston 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Madison  Weiland  Butler  2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Noah Wijaya Roaring Brook Township 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Amanda Williams Jefferson Hills 4 - Sun - May 12 - 9:00 AM
Kyleigh Wilson warren 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Lacey Wolfe Pine Grove 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Rylie  Yeager Warren 6 - Sun - May 12 - 3:00 PM
Cole Zeller Apollo 5 - Sun - May 12 - 12:00 PM
Andrea Ziegler Seneca 6- Sun - May 12 - 3:00 PM
Kaden Zimorowicz Scranton 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Zoey Zimorowicz Scranton 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM
Jennifer Zippel Darlington 2 - Sat - May 11 - 12:00 PM

 

Top